Osiągnięcia zawodników w latach 2006-2016

OSIĄGNIĘCIA ZAWODNIKÓW KADRY MIKROLOTOWEJ W LATACH 2006-2016

ROK 2006

9. Mikrolotowe Mistrzostwa Europy w konkurencjach klasycznych, Nordlingen, Niemcy, 27.07-5.08

Indywidualnie:
Klasa WL1 – motolotnie jednomiejscowa:

7. Przemysław Jurkiewicz (POL)

Klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe:

17. Kazimierz Nawrocki, Waldemar Wożniak (POL)

Drużynowo:

4. Polska

ROK 2007

11. Mikrolotowe Mistrzostwa Świata w konkurencjach klasycznych, Ustin k. Orlicy, Czechy, 17-26.08

Indywidualnie:

Klasa WL1 – motolotnie dwumiejscowe

3. Alojzy Dernbach (POL)

Drużynowo

4. Polska

ROK 2008

10. Mikrolotowe Mistrzostwa Europy, Leszno, Polska, 12-24.08

Indywidualnie:

Klasa WL1 – motolotnie jednomiejscowe

2. Henryk Orwat (POL)

Klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe

2. Krzysztof Jurkiewicz / Przemysław Jurkiewicz (POL)

Drużynowo:

2. Polska – (Henryk Orwat, Alojzy Dernbach, Roman Wawrzyniak, Krzysztof Jurkiewicz, Przemysław Jurkiewicz, Romuald Ruks, Henryk Ruks, Mariusz Jarmuszczak, Kazimierz Nawrocki, Waldemar Woźniak, Mieczysław Szurgot, Andrzej Rybski, Aleksandra Rybska)

Puchary Europy

Klasa RAL-1 (samoloty ultralekkie jednomiejscowe)

1. Dariusz Kędzierski (POL)

ROK 2009

3. Światowe Igrzyska Sportów Lotniczych, Turyn, Włochy, 6-14.06

Konkurencja Pylon race (trices)

7. Alojzy Dernbach / Maurycy Moes (POL)

12. Mikrolotowe Mistrzostwa Świata w konkurencjach klasycznych, Igława, Czechy, 15-23.08

Indywidualnie:

Klasa RAL-1 (samoloty ultralekkie jednomiejscowe)

5. Dariusz Kędzierski (POL)

Klasa RAL-2 (samoloty ultralekkie dwumiejscowe)

5. Krzysztof Jurkiewicz / Anna Tatarczuk (POL)

Klasa RWL-1 (motolotnie jednomiejscowe)

1. Alojzy Dernbach (POL)

4. Henryk Orwat (POL)

Klasa RWL-2 (motolotnie dwumiejscowe)

4. Przemysław Jurkiewicz / Dominika Jurkiewicz (POL)

Drużynowo:

2. Polska – (Henryk Orwat, Alojzy Dernbach, Roman Wawrzyniak, Krzysztof Jurkiewicz, Dominika Jurkiewicz, Anna Tatarczuk, Andrzej Napolski, Janusz Szyszka, Romulad Ruks, Henryk Ruks, Mariusz Jarmuszczak, Kazimierz Nawrocki, Waldemar Woźniak, Mieczysław Szurgot, Dariusz Kędzierski)

ROK 2010

11. Mikrolotowe Mistrzostwa Europy, Sywell – Northampton, Wielka Brytania, 5-17.08

Klasa RAL-2 (samoloty ultralekkie dwumiejscowe)

3. Dariusz Kędzierski – Anna Tatarczuk (POL)

7. Mieczysław Szurgot – Mariusz Jarmuszczak (POL)

Klasa RWL-1 (motolotnie jednomiejscowe)

12. Waldemar Woźniak (POL)

Klasa RWL-2 (motolotnie dwumiejscowe)

2. Przemysław Jurkiewicz – Dominika Jurkiewicz (POL)

5. Romuald Ruks – Henryk Ruks (POL)

Drużynowo:

4. Polska

ROK 2011

Puchar Świata, Villamartin, Hiszpania, 12-16.10

Klasa RAL-2 (samoloty ultralekkie dwumiejscowe)

4. Dariusz Kędzierski – Mieczysław Szurgot (POL)

Klasa RWL-2 (motolotnie dwumiejscowe)

3. Przemysław Jurkiewicz – Dominika Jurkiewicz (POL)

4. Romuald Ruks – Mariusz Jarmuszczak (POL)

ROK 2012

13. Mikrolotowe Mistrzostwa Świata, Marugan, Hiszpania, 7-18.08

Klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe

2. Przemysław Jurkiewicz / Dominika Jurkiewicz (POL)

13. Romuald Ruks / Mariusz Jarmuszczak (POL)

Klasa AL2 – samoloty ultralekkie dwumiejscowe

6. Dariusz Kędzierski / Mieczysław Szurgot (POL)

Klasyfikacja drużynowa (AL2+WL1+WL2+GL2)

6. Polska*

*Polska startowała podczas tych Mistrzostw tylko w klasach AL2 i WL2

ROK 2013

12. Mikrolotowe Mistrzostwa Europy, Kamenica nad Cirochou, Słowacja, 10-18.08

Indywidualnie:

Klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe

1. Przemysław Jurkiewicz / Agnieszka Odachowska (POL)

ROK 2014

14. Mikrolotowe Mistrzostwa Świata, Matkopuszta, Węgry, 9-16.08

Indywidualnie:

Klasa WL1 – motolotnie dwumiejscowe

2. Henryk Orwat (POL)

Klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe

2. Przemysław Jurkiewicz / Dominika Jurkiewicz (POL)

Drużynowo:

2. Polska – (Przemysław Jurkiewicz, Dominika Jurkiewicz, Dariusz Kędzierski, Sylwia Kędzierska, Mieczysław Szurgot, Maciej Rudnicki, Jakub Nawrocki, Robert Hawraj, Krzysztof Jurkiewicz, Agnieszka Jurkiewicz, Romuald Ruks, Kajetan Ruks, Piotr Pieszyński, Jacek Pudlarz, Henryk Orwat, Roman Wawrzyniak)

ROK 2015

13. Mikrolotowe Mistrzostwa Europy, Włocławek , 12-23.08.

Indywidualnie:

Klasa WL1 – motolotnie dwumiejscowe

1. Henryk Orwat (POL)

2. Błażej Piech (POL)

3. Roman Wawrzyniak (POL)

Klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe

1. Przemysław Jurkiewicz / Dominika Jurkiewicz (POL)

Klasa GL2 – wiatrakowce dwumiejscowe

2. Alojzy Dernbach / Sylwia Kędzierska (POL)

Drużynowo:

1. Polska – (Bogusław Chełczyński, Alojzy Dernbach, Dariusz Grzywacz, Jurkiewicz Agnieszka, Jurkiewicz Dominika, Jurkiewicz Krzysztof, Jurkiewicz Przemysław, Sylwia Kędzierska, Dariusz Kędzierski, Paweł Maliszewski, Iwona Nawrocka, Jakub Nawrocki, Kazimierz Nawrocki, Henryk Orwat, Błażej Piech, Piotr Pieszyński, Jacek Pudlarz, Kajetan Ruks, Romuald Ruks, Mieczysław Szurgot, Roman Wawrzyniak)

ROK 2016

15. Mikrolotowe Mistrzostwa Świata, Popham, Wielka Brytania, 20-27.08.2016

Klasa GL2 – wiatrakowce dwumiejscowe

2. Alojzy Dernbach / Sylwia Kędzierska (POL)

3. Marcin Majsterek / Agnieszka Jurkiewicz (POL)

Klasa WL1 – motolotnie dwumiejscowe

3. Henryk Orwat (POL)

5. Błażej Piech (POL)

Klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe

3. Przemysław Jurkiewicz / Dominika Jurkiewicz (POL)

Drużynowo:

2. Polska – (Mieczysław Szurgot, Dariusz Kędzierski, Alojzy Dernbach, Sylwia Kędzierska, Marcin Majsterek, Agnieszka Jurkiewicz. Dariusz Szymańczak, Maciej Marszałek, Henryk Orwat, Błażej Piech, Piotr Pieszyński, Przemysław Jurkiewicz, Dominika Jurkiewicz, Dariusz Grzywacz, Paweł Maliszewski, Romuald Ruks, Kajetan Ruks)